Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Suomen joukkue 17-vuotiaiden Suomi-Ruotsi-maaotteluun

Veikkausvinkit

 

Suomen joukkue 17-vuotiaiden Suomi-Ruotsi-maaotteluun


Suomen Urheiluliitto (SUL) on nimennyt joukkueen edustamaan Suomea yleisurheilun 17-vuotiaiden Suomi-Ruotsi-maaotteluun 10.9.2011, Espooseen ja Helsinkiin.

M17:
100 m:
Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat 10,92,
Viljami Kaasalainen Mikkelin Kilpa-Veikot 10,96.

200 m:
Ville Laitila Seinäjoen seudun Urheilijat 22,50,
Kristian Salo Nakkilan Vire 22,44.

400 m:
Erik Back HIFK-friidrott Helsinki 50,22,
Juho Vanhala Harjavallan Jymy 48,76.

800 m:
Ville Lampinen Kenttäurheilijat -58 Vantaa 1.53,36,
Joonas Rinne Saarijärven Pullistus 1.53,68.

1500 m:
Melese Lanki Vehkalahden Veikot Hamina 4.05,81,
Robert Nummela IF Sibbo Vargarna 4.05,61.

3000 m:
Markus Hietanen Lapin Lukko Rovaniemi 9.07,77,
Juho Jumisko Lapin Lukko Rovaniemi 8.43,91.

110 m aj:
Niko Pronin Helsingin Kisa-Veikot 14,22,
Aleksi Tuononen Ähtärin Urheilijat 14,19.

300 m aj:
Veli-Matti Takkinen Kuusamon Erä-Veikot 38,75,
Joni Vainio-Kaila Laitilan Jyske 37,90.

1500 m esteet:
Vesa Linnamaa Noormarkun Nopsa 4.26,48,
Aleksi Uusipere Espoon Tapiot 4.24,93.

Pituus:
Ville Hakala Maarian Mahti Turku 6.80,
Ville Hakomäki Ylihärmän Junkkarit Kauhava 7.18.

Korkeus:
Samuli Eriksson Länsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja 2.00,
Ville Koskela Hämeenlinnan Tarmo 1.94.

3-loikka:
Tuomas Kaukolahti Kenttäurheilijat -58 Vantaa 14.58,
Kristian Pulli Kaipolan Vire Jämsä 14.92.

Seiväs:
Einari Välimäki Noormarkun Nopsa  4.70,
Viktor Östman Vasa Idrottssällskap 4.90.

Kuula:
Nico Oksanen Loimaan Voima 17.50,
Matti Sivonen Kuivasjärven Aura Oulu 19.43.

Kiekko:
Sami Aartolahti Lahden Ahkera 49.64,
Olli Takala Lahden Ahkera 54.34.

Keihäs:
Joni Karvinen Ylöjärven Urheilijat 80.05,
Teo Takala IF Raseborg 74.23.

Moukari:
Risto Kauppinen Tampereen Urheilijat -38 72.66,
Waltteri Lahtinen Noormarkun Nopsa 71.21.

4x100 m:
Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat  10,92,
Viljami Kaasalainen Mikkelin Kilpa-Veikot 10,96,
Heikki Nieminen Janakkalan Jana 11,11,
Miika Wynne-Ellis Länsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja  11,18.

4x400 m:
Ville Lampinen Kenttäurheilijat -58 Vantaa 48,76,
Matias Linkoaho Helsingin Kisa-Veikot 50,64,
Kalle Petrelius Lahden Ahkera 50,39 (49.89 -10),
Juho Vanhala Harjavallan Jymy 48,76.

N17:
100 m:
Anna Kohtamäki Noormarkun Nopsa  12,30,
Riikka Kokko Oulun Pyrintö 12,04.

200 m:
Riikka Kokko Oulun Pyrintö 24,95,
Anniina Kortetmaa Kannuksen Ura 25,29.

400 m:
Sallamari Koskinen Ilmajoen Kisailijat 57,51,
Kamilla Nurminen Helsingin Kisa-Veikot 61,27.

800 m:
Roosa Lahtinen Tampereen Pyrintö 2.16,46,
Marianne Pitkänen Kuopion Sisu-Veikot 2.13,54.

1500 m:
Oona Kettunen Karhulan Katajaiset Kotka 4.30,33,
Eveliina Määttänen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula - (5.14.42 -09).

3000 m:
Anni-Maria Määttä Oulun Pyrintö 10.24,21,
Anna-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula 10.22,96.

100 m aj:
Jatta-Juulia Hanski Karhulan Urheilijat Kotka 13,59,
Kati Perälä Lapuan Virkiä 13,93.

300 m aj:
Meeri Filppula Euran Raiku 43,62,
Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 43,43.

1500 m esteet:
Minttu Hukka Karhulan Katajaiset Kotka 5.02,49,
Roosa Rantanen Karhulan Katajaiset Kotka 5.13,01.

Pituus:
Hertta Heikkinen Lieksan Urheilijat 5.55,
Merika Sumanen Tampereen Pyrintö 5.89.

Korkeus:
Heidi Erkinheimo Seinäjoen seudun Urheilijat 1.78,
Sini Lällä Oriveden Ponnistus 1.73.

3-loikka:
Maiju Mattinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 11.80,
Miia Sillman Tampereen Pyrintö 11.86.

Seiväs:
Milla Mikkanen Kuopion Sisu-Veikot 3.75,
Aino Siitonen Helsingin Kisa-Veikot 3.50.

Kuula:
Taija Keskinen Ylistaron Kilpa-Veljet 14.99,
Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus 15.38.

Kiekko:
Heini Järventausta Lempäälän Kisa 45.42,
Isabelle Nygårds IF Kraft Närpiö 43.27.

Keihäs:
Miia Makkonen Sysmän Sisu 45.34,
Mirella Peltonen Teuvan Rivakka 46.14.

Moukari:
Mikaela Gerkman Espoon Tapiot 54.70,
Heli Rinnekari Nurmijärven Yleisurheilu 57.93.

4x100 m:
Jatta-Juulia Hanski Karhulan Urheilijat Kotka 12,38,
Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 12,47,
Anna Kohtamäki Noormarkun Nopsa 12,30,
Riikka Kokko Oulun Pyrintö 12,04.

4x400 m:
Anna Hämäläinen Kuortaneen Kunto 56,24,
Anniina Kortetmaa Kannuksen Ura  58,67,
Sallamari Koskinen Ilmajoen Kisailijat 57,51,
Kamilla Nurminen Helsingin Kisa-Veikot 61,27.

Suomen Urheiluliiton tiedotteesta / UrheiluSuomi.com


Takaisin edelliselle sivulle