Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Suomen joukkue SWE-FIN-NOR hallimaaotteluun

Veikkausvinkit

 

Suomen joukkue SWE-FIN-NOR hallimaaotteluun


Suomen Urheiluliitto (SUL) on valinnut joukkueen edustamaan Suomea yleisurheilun hallimaaotteluun 9.2.2013, jotka järjestetään Växjössä, Ruotsissa.

Suomen maajoukkue:
(Urheilijan nimen perässä on hänen seuransa ja tämän kauden paras tuloksensa sekä suluissa halliennätyksensä, mikäli se on tätä parempi.)

Miehet
60 m:
Markus Skyttä Kouvolan Urheilijat 6,89,
Jonathan Åstrand IF Kraft Närpiö 6,77 (6,70 -11).

200 m:
Kasperi Pöntinen Ristiinan Urheilijat 21,94,
Jonathan Åstrand IF Kraft Närpiö - (21,24 -12).

400 m:
Antti Kokkonen Veitsiluodon Kisaveikot Kemi 49,08,
Ville Wendelin Turun Urheiluliitto 48,16.

800 m:
Tuomo Salonen Espoon Tapiot - (1.52,11 -12),
Ville Borgmästars IK Falken Pedersöre - (1.57,17 -12).

1500 m:
Ilari Piipponen Karhulan Katajaiset Kotka 3.52,50 (pitkä rata) (4.01,49 -09),
Panu Jantunen Parikkalan Urheilijat 3.54,30.

3000 m:
Niclas Sandells IK Falken Pedersöre - (8.19,24 -08, 7.57.00 pitkä rata),
Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 8.33,84 (pitkä rata) (8.39,57 -11).

60 m aj:
Joona-Ville Heinä HIFK-friidrott Helsinki 7,95,
Jaakko Malmivirta Turun Urheiluliitto 7,92.

Korkeus:
Osku Torro Jyväskylän Kenttäurheilijat 226 (233 -11),
Jussi Viita Tampereen Pyrintö 220 (224 -11).

Seiväs:
Olli Rannikko Nokian Urheilijat 530,
Eemeli Salomäki Someron Esa 555.

Pituus:
Arttu Halmela Honkajoen seudun Urheilijat 777,
Otto Kilpi Nokian Urheilijat 762 (774 -12).

Kolmiloikka:
Aleksi Tammentie Tampereen Urheilijat -38 (15,92 -10),
Daniel Sjölind IF Åsarna Kruunupyy   14,80 (15,15 -07).

Kuula:
Robert Häggblom Vasa Idrottssällskap 19,06 (20,26 -07),
Tomas Söderlund IF Raseborg 19,12.

4x200 m:
Joona-Ville Heinä HIFK-friidrott Helsinki - (22,72 -07),
Visa Hongisto Valkealan Kajo Kouvola - (21,28 -08),
Antti Kokkonen Veitsiluodon Kisaveikot Kemi - (22,81 -12),
Kasperi Pöntinen Ristiinan Urheilijat 21,94,
Ville Wendelin Turun Urheiluliitto - (23,15 -06),
Jonathan Åstrand IF Kraft Närpiö - (21,24 -12).

Naiset
60 m:
Hanna-Maari Latvala Jyväskylän Kenttäurheilijat 7,34,
Maria Räsänen Kuopion Reipas 7,42.

200 m:
Hanna-Maari Latvala Jyväskylän Kenttäurheilijat 24,04,
Maria Räsänen Kuopion Reipas 25,10 (25,01 -11).

400 m:
Ella Räsänen Tampereen Pyrintö - (54,37 -12)
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot 55,69.

800 m:
Sara Kuivisto Porvoon Urheilijat - (2.14,00 -12, 2.12,74 -12),
Jenni Kivioja Iisalmen Visa 2.13,27 (pitkä rata) (2.14,38 -12).

1500 m:
Johanna Lehtinen Joensuun Kataja - (4.14,11 -05 pitkä rata),
Minna Nummela Helsingin Kisa-Veikot 4.33,33 (4.23,72 -02 pitkä rata).

3000 m:
Minna Haka-Risku Vammalan seudun Voima Sastamala 9.39,24,
Minna-Maria Kangas Helsingin Jyry - (9.40,63 -12, 9.24,41 -12 pitkä rata).

60 m aj:
Lotta Harala Tampereen Pyrintö 8,20,
Elisa Leinonen Kajaanin Kipinä 8,30 (8,25 -12).

Korkeus:
Senni Ronkainen Karhulan Urheilijat Kotka 181,
Elina Smolander Lapuan Virkiä 184.

Seiväs:
Minna Nikkanen Someron Esa 440 (460 -11),
Eeva Niemelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 410.

Pituus:
Noora Pesola Lahden Ahkera 595 (627 -08),
Jaana Sieviläinen Joensuun Kataja 613

3-loikka:
Sanna Nygård Vasa Idrottssällskap 13,15,
Elina Torro Lappeenrannan Urheilu-Miehet 13,36 (13,49 -09).

Kuula:
Suvi Helin Tampereen Pyrintö - (13,88 -05),
Hennariikka Järvinen Turun Urheiluliitto 14,55 (14,87 -07).

4x200 m:
Lotta Harala Tampereen Pyrintö - (27,98 -08),
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot - (25,16 -12),
Hanna-Maari Latvala Jyväskylän Kenttäurheilijat 24,04,
Ella Räsänen Tampereen Pyrintö 24,06 (pitkä rata),
Maria Räsänen Kuopion Reipas 25,10 (25,01 -11).

UrheiluSuomi.com


Takaisin edelliselle sivulle