Niklas Hovivuori FBT Poriin
FBT Pori saa maailmanluokan vahvistuksen puolustukseensa.
Lue lisää
Kooveen miesten liigaryhmä kautta 2010-2011 silmällä pitäen alkaa olla kasassa.
Lue lisää
Nuori ja nälkäinen Markus Lajunen vahvistaa FBT Porin hyökkäystä. Lajunen siirtyy FBT Poriin vuokrasopimuksella Salibandyliigajoukkue Kooveesta.
Lue lisää
Tasavallan presidentti Tarja Halonen on hyväksynyt Suomen Salibandyliiton kutsun toimia salibandyn miesten 8. MM-kisojen suojelijana.
Lue lisää
SSBL Salibandy Oy:n (Salibandyliiga) yhtiökokous pidettiin 21. kesäkuuta Helsingissä.
Lue lisää
Classicin naisten liigajoukkueen Anne Suomalainen parantelee parhaillaan polvivammaansa.
Lue lisää
SC Classic järjestää salibandyn MM-kauden avaustapahtuman Players Nightin elokuussa Tampereella.
Lue lisää
Petri Kettusesta, 39, tulee Petteri Nykyn seuraaja miesten salibandymaajoukkueen päävalmentajana alkuvuodesta 2011.
Lue lisää
Hallitseva miesten salibandyn Suomen mestari SalibandySeura Viikingit on kiinnittänyt tulevan kauden joukkueeseensa viisi uutta pelaajaa.
Lue lisää
Maajoukkuehyökkääjä Anna Yli-Kojola siirtyy Tikkurilan Tiikereistä vahvistamaan Tapanilan Erä III:n hyökkäyspäätä.
Lue lisää
TPS:stä tutut Reetta Käpylä, Milla Ranne ja Jonna Rousku pelaavat ensi kaudella Kooveessa.
Lue lisää
FBT Pori täydensi liigamiehistöään kiinnittämällä joukkueeseen puolustaja Jussi Taskisen sekä hyökkääjä Joni Rokosan.
Lue lisää
Naisten Suomen mestari Tampereen Classic pääsee EuroFloorball Cupin lopputurnaukseen ilman karsintoja.
Lue lisää
FBT Pori julkisti pelaajarunkonsa, tällä hetkellä joukkueessa on 18 sopimuspelaajaa.
Lue lisää
Salibandyn huippu-urheilustatus vahvistuu, kun B-maajoukkuetoiminta käynnistetään virallisesti niin miesten kuin naisten puolella ensi kaudella.
Lue lisää
Classicin liigamiehet aloittivat yhteisen harjoittelun tällä viikolla. Koossa on 26 pelaajan porukka, joiden joukosta löytyy viisi uutta liigamiestä ja yhdeksän oman juniorimyllyn tuotetta.
Lue lisää
Salibandyliigan hopeajoukkue Tapanilan Erän ensi kauden joukkue on koossa, Erä tiedottaa.
Lue lisää
Jo 14 vuotta pääsarjatasolla ja 4 SM-kultaa, EC-kulta, 5 Suomen Cup voittoa sekä 7 vuotta putkeen SM-finaaleissa.
Lue lisää
Viisinkertainen Suomen mestari ja puolitoista vuotta sitten Suomelle ensimmäisen maailmanmestaruuden ratkaissut Tero Tiitu pelaa hallitsevan mestarijoukkueen SSV:n riveissä myös ensi kaudella.
Lue lisää
Suomen miesmaajoukkue ei pystynyt uusimaan opiskelijoiden salibandyn MM-titteliä Ruotsin Uumajassa päättyneessä turnauksessa. Suomi johti Ruotsia vastaan käytyä loppuottelua 50 minuutille saakka, mutta länsinaapuri iski kahdesti viimeisellä kymmenminuuttisella ja nappasi MM-kullan nimiinsä luvuin 3-2 (0-2,1-0,2-0).
Lue lisää© 2025 UrheiluSuomi.com.